30.05.2022

Uspešna komercializacija znanja univerz – Samo še 2 dni čas za prijavo!

Rektorska konferenca RS vas vljudno vabi na konferenco z naslovom »Uspešna komercializacija znanja univerz«. Odvila se bo dne 2. junija 2022 prek spletnega orodja Zoom.

Konferenca se osredotoča na paleto možnosti prenosa zaščitene intelektualne lastnine in tehnologij v gospodarstvo. Posebno pozornost bomo namenili tematiki ustanavljanja odcepljenih podjetij. Na tem področju nov Zakon o znanstvenoraziskovalni in inovacijski dejavnosti (Uradni list RS, št. 186/21) prinaša nove možnosti, hkrati pa tudi izzive, kako postaviti temelje za razvoj tega področja v Sloveniji. Namen konference je tako povečati zavedanje o pomenu prenosa znanja, razjasnitev temeljnih pojmov in pregledu dobrih praks iz tujine. Namenjena je vodstvenim kadrom univerz in odločevalcem ter ostali zainteresirani javnosti.

Konferenco organizirata Univerza v Ljubljani in Univerza v Mariboru, skupaj z Univerzo na Primorskem in Univerzo v Novi Gorici, v partnerstvu z Združenjem evropskih strokovnjakov za prenos znanja in tehnologije (ASTP).

Več informacij o vsebini in govorcih.

PREDAVATELJI

• Iiro Eerola, DG Research & Innovation, Evropska komisija
  • Lisa Cowey MBA PG Cert IP, The Technology Transfer Interface Ltd, Oxford (direktorica), Velika Britanija
  • Martin Raditsch, Innovectis, Nemčija
  • Paul Van Dun, KU Leuven, Belgija
  • Tilmann Lahann, Müller, Altmeyer & Partner, Rechtsanwälte, PartGmbB, Nemčija
  • Michael Mbogoro, Oxentia, Velika Britanija
  • Magda Kordon, CEO, ustanoviteljica, intoDNA, Poljska
  • Olga Spasić, Svetovna organizacija za intelektualno lastnino (WIPO)
  • José Ignacio Carrión, Evropski investicijski sklad (EIF)

KAKO SE PRIJAVITE?

Na konferenco se prijavite najkasneje do 31. maja (SAMO ŠE 2 DNI) prek Zoom registracije. Po uspešni registraciji boste po e-pošti prejeli povezavo do spletnega dogodka. Udeležba na konferenci je brezplačna. Potekala bo v angleškem jeziku, prevod ni zagotovljen. Delavnica bo snemana in javno objavljena.

Za več vprašanj smo na voljo na ipr@uni-lj.si.