Prenos znanja je pomemben del strategije Univerze
Cilj Univerze v Ljubljani je, da bi se dejavnost prenosa znanja iz raziskovalne sfere v gospodarstvo v prihodnjih letih postavila ob bok znanstveni odličnosti Univerze. S tem namenom je naša Pisarna za prenos znanja v torek, 6. 11. 2018, izvedla izobraževalno delavnico »Prenos znanja na področju ved o življenju«.
Namen celodnevne delavnice je bil povečati zavedanje o pomembnosti prenosa znanja in tehnologij, ki jih ustvarjamo zaposleni in študenti Univerze v Ljubljani v gospodarstvo in širše družbeno okolje. Poudarek je bil na pravnem zavarovanju izumov, spodbujanju visokotehnološkega podjetništva in povezovanju z gospodarstvom, s ciljem opremiti raziskovalce in študente z vsemi potrebnimi informacijami, ki jim bodo pomagale unovčiti njihovo znanje in potencialne inovacije.

Poleg strokovnjakov iz Pisarne so svoje znanje in izkušnje s tega področja delili tudi zunanji strokovnjaki. Dr. Hajo Peters, evropski in nemški patentni zastopnik in direktor podjetja Zacco Europe, je govoril o specifikah pravnega varstva izuma na področju ved o življenju. Podporne aktivnosti Ljubljanskega univerzitetnega inkubatorja je predstavila vodja projektov Špela Rozman Dolenc. Prof. dr. Gregor Majdič, prodekan za znanost in mednarodno sodelovanje na Veterinarski fakulteti in solastnik podjetja Animacel, je delil svojo izkušnjo z odcepljenim podjetjem, dr. Darja Ferčej Temeljotov, vodja strateških programov v podjetju Lek, pa je predstavila primere uspešnega sodelovanja med gospodarstvom in znanostjo.
Delavnica Prenos znanja na področju ved o življenju. Urša Jerše, vodja Pisarne za prenos znanja Univerze v Ljubljani. Dr. Hajo Peters, evropski in nemški patentni zastopnik in direktor podjetja Zacco Europe. Dr. Darja Ferčej Temeljotov, vodja strateških programov v podjetju Lek. Prof. dr. Gregor Majdič, prodekan za znanost in mednarodno sodelovanje na Veterinarski fakulteti in solastnik podjetja Animacel. Prof. Boštjan Botas Kenda, prorektorj Univerze v Ljubljani za področje umetniškega dela.
Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj.