Falling Walls Lab Slovenia 2020

Falling Walls Lab je interdisciplinarno tekmovanje, ki vsako leto predstavi novo generacijo vrhunskih raziskovalcev, pod okriljem fundacije Falling Walls. S triminutno predstavitvijo izjemni talenti in inovativni raziskovalci delijo svoje raziskovalne projekte, poslovne modele in družbene pobude z občinstvom in žirijo. Zmagovalec Slovenskega tekmovanja bo odpotoval na finalni dogodek v Berlin, ki je vedno v novembru v spomin na padec berlinskega zidu.

Imaš inovativno idejo? Verjameš, da ima potencial in se bo razvila na gospodarskem, znanstvenem ali širšem družbenem okolju? Prijavi se na dogodek FALLING WALLS LAB SLOVENIA, da bomo slišali in videli prav tvojo prebojno idejo! Svoje edinstvene zamisli in inovativne projekte lahko strneš v prepričljivo 3 minutno predstavitev v angleščini ter s tem podreš zid na poljubnem akademskem področju.

Prijave: do srede, 20. maja 2020.

Falling Walls Lab (FWL) je iz leta v leto bolj uveljavljen in obiskan dogodek, ki združuje prebojne inovativne ideje posameznikov. Tudi letos ga v Sloveniji izvaja Ljubljanski univerzitetni inkubator v sodelovanju z Univerzo v Ljubljani in Nemško službo za akademske izmenjave (DAAD) ob podpori Zveznega ministrstva za zunanje zadeve Nemčije.

Letos sta del tekmovanja tudi dve obvezni delavnici javnega nastopanja in učinkovitega pitchanja z vrhunskim coachom. V okviru brezplačnih delavnic se boš naučil, kako podati svojo idejo na najbolj učinkovit način in si tako povečati možnost zmage ter predstavitve svoje ideje v Berlinu pred investitorji iz mednarodnega okolja.

Pogoji sodelovanja

• študentje in mladi raziskovalci ALI
  • ni minilo več kot 10 let od datuma zaključka 1. stopnje študija ALI
  • ni minilo več kot 7 let od datuma zaključka 2. stopnje študija ALI
  • ni minilo več kot 5 let od datuma zaključka doktorskega študija
  • če ste v preteklosti že sodelovali na FWL tekmovanju, se žal ne morete več prijaviti

Komisija

Predstavitve idej bo ocenjevalo šest članov ugledne komisije, predstavnikov gospodarstva in znanosti z različnih strokovnih področji. Vsaka predstavitev bo ocenjena na podlagi treh kriterijev:

• Faktor prodornosti 50%
  • Relevantnost / Vpliv 30%
  • Struktura predstavitve / Nastop 20%

Nagrada

Zmagovalec bo odpotoval na Falling Walls Lab Finale, ki bo novembra 2020 v Berlinu in prejel vstopnico za odmevno konferenco Falling Walls.

Zakaj se prijaviti?

• Tvojo inovativno idejo bodo slišali predstavniki gospodarstva in znanosti,
  • treniraš javno nastopanje v angleškem jeziku,
  • individualni coaching s trenerjem javnega nastopanja,
  • pridobiš mednarodne izkušnje,
  • spoznaš ljudi, ki so odprte glave, tako kot ti,
  • kot zmagovalec odpotuješ v Berlin (pokrite imaš stroške potovanja in nočitve),
  • kot zmagovalec dobiš vstopnico tudi za za finalno FWL konferenco v Berlinu,
  • mreženje in pridobivanje novih potencialnih poslovnih partnerjev,
  • nora izkušnja.

Prijave: do srede, 20. maja 2020.