15.06.2022

Bazar znanja o interdisciplinarnih raziskavah med umetnostjo in znanostjo

Bi radi izvedeli več o interdisciplinarnih raziskavah med umetnostjo in znanostjo?

V okviru projekta EUTOPIA2050 smo vzpostavili bazar znanja (Knowledge Bazaar), kjer smo preizkusili možnosti komuniciranja znanosti s pomočjo različnih umetniških praks. Bazar znanja je virtualni prostor, odprt za javnost in je namenjen prikazu izbranih inovativnih znanstveno-raziskovalnih rezultatov.

Dve izbrani tehnologiji iz Univerze v Ljubljani (Hidrodinamska kavitacija, Identifikacija oči in ušes) smo preoblikovali v umetniško reprezentacijo dveh ekip študentk in študentov. Ti so na podlagi teoretskih in praktičnih delavnic pod vodstvom mentorjev ustvarili dva končna izdelka, ki si ju lahko ogledate v sklopu razstave.

📍 Kdaj? 21. do 24. junija

📍 Kje? V Osrednjem atriju mestne hiše v Ljubljani.

Vse rešitve pa bodo na voljo za ogled tudi na kanalu zveze EUTOPIA na YouTubu ➡️ https://www.youtube.com/c/eutopiaeuropeanuniversity